Smlouva o půjčce

smlouva o půjčce peňez i vzor

Dohoda o půjčce

Napsal admin • Sep 28th, 2011 • Rubrika: Uncategorized

Dohoda o půjčce je vlastně jiný název pro smlouvu o půjčce. Dvě strany se dobrovně domluví, že mezi sebou uzavřou dohodu o půjčce peňez.

Smlouva o půjčce jako vyjádření dohody obou stran

Dohoda o půjčce slouží k tomu, aby obě strany přesně věděly jaké jsou podmínky ve smlouvě. Obě strany musí smlouvu podepsat. Smlouva o půjčce se využívá v případech, kdy je jedna fyzická osoba (věřitel), chce půjčit svoje volné peníze, nějaké jiné fyzické osobě (dlužník). Podepíší spolu tak smlouvu o této půjčce a peníze mohou být poté vyplaceny.

Co má obsahovat dohoda o půjčce ?

Dohoda o půjčce musí vždy obsahovat veškeré informace o obou zůčastněných stranách (věřitel, dlužník). Tedy základní údaje jako je: jméno, příjmení, adresa trvalého bydliště, rodné číslo. Případně je možné uvést i telefon nebo email. V předmětu smlouvy je pak uvedena částa, která se půjčuje a také veškeré náležitosti k vrácení půjčky. Smlouva o půjčce může obsahovat i různé sankce a pokuty při nedodržení podmínek, uvedených v písemné smlouvě o půjčce peňez.

Dohoda o půjčce ke stažení zdarma

Jestli se nechcete piplat se sestavením smlouvy o půjčce, tak využijte raději z nějakých vzorů, které kolují po internetu. Níže si můžete stáhnout vzor, který je ve formátu .doc a můžete si ho tedy velmi jednodušše vytisknout na vaší tiskárně. Poté už stačí pouze vyplnit potřebné údaje a smlouva o půjčce je připravená k podpisu obou stran.

Vzorová dohoda o půjčce je ke stažení zdarma ZDE!Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.