Smlouva o půjčce

smlouva o půjčce peňez i vzor

Úroky z vkladů

Napsal admin • Sep 28th, 2011 • Rubrika: Uncategorized

V článku se dozvíte jak jsou v součastnosti vysoké úroky z vkladů na jednotlivých bankovních produktech. Ať už to je běžný účet, spořící účet, nebo termínovaný vklad.

Úroky z vkladů jsou v ČR dost nízké

Obecně jsou úroky z vkladů u bank hodně nízké a podle mě by měly být o hodně vyšší. Postupně vám představíme jak jsou vysoké úroky z vkladů na jednotlivých typech bankovních produktů. Vezmeme to jeden bankovní produkt po druhém. Můžete si tedy udělat lepší představu o tom, jak vysoké jsou úroky z vkladů.

Úroky u běžného účtu

Běžný účet by měl sloužit jako klasický transakční účet. Na běžný účet nám chodí platby a odesíláme platby a trvalé příkazy či SIPO. Na běžném bankovním účtu je úrok téměř vždy hodně nízký. Většínou se pohybuje v rozmezí 0 – 0,5 procenta ročně. Běžný účet není určen na spoření peňez k tomu slouží jiné bankovní produkty.

Úroky u spořícího účtu

Spořící účet je již určený k tomu, aby jste si tam spořily peníze. Spořící účet je také dobrý v tom, že z něj peníze můžete kdykoliv vybrat, peníze tam nejsou jakkoliv vázané. Roční úrok u spořících účtu se v současné sobě pohybuje něco okolo 2 procent ročně. Pokud si chcete vybrat spořící účet, tak se podívejte na spořící účty srovnání a můžete si samy pohodlně srovnat, který spořící účet je nejvýhodnější a má nejvyšší roční úroky a celkově dobré podmínky.

Úroky u termínovaného vkladu

Termínované vklady slouží ke zhodnocení volných peňez, které nebudeme určitý čas potřebovat. U termínovaného vkladu se zavážete například na jeden rok, že tam peníze necháte a díky tomu můžete získat vyšší úrok než u spořících účtů. Čím delší doba na kterou se zavážete, tím bude vyšší výsledný roční úrok. Existují i termínované vklady přes 5 procent ročně.

Čast volných peňez by jste měli investovat do aktiv. Protože koupená aktiva vám mohou poté generovat o hodně větší výdělky.Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.